Sayfa İçeriği

ASRIN FELAKETİNDE YARALARI BİRLİKTE SARIYORUZ

Ülkemizde yaşanan on bir ilimizi etkileyen ve asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremin ardından, TÜRASAŞ ailesi olarak ilk günden itibaren Bölge Müdürlüklerimiz ve AFAD ile koordineli bir şekilde deprem bölgesine gerekli desteği sağladık.
Deprem bölgesinde arama, kurtarma ve insani yardım faaliyetlerine destek olmak amacıyla, Bölge Müdürlüklerimizden toplamda 78 kişi görevlendirildi. Arama ve kurtarma faaliyetleri sonucunda 38 vatandaşımız ve 1 köpeğin canlı olarak enkazdan çıkarılması sağlandı. Afet bölgesinde arama ve kurtarma çalışmalarının yanı sıra, bölgede çıkan yangına müdahale, baz istasyonu onarımı, çadır kent kurulumu ve insani yardımların taşınması gibi bir çok faaliyette aktif olarak görev aldık.


“Onlar üşürse, biz donarız”


TÜRASAŞ Sivas Bölge Müdürlüğünde çalışan işçilerimiz tarafından, depremzedelerimiz üşümesin diye fabrika hurda sahasında yer alan malzemelerden soba yapıldı. “Onlar üşürse, biz donarız.” diyen işçilerimizin yaptığı 220 adet soba ve 5 ton yakacak hurda odun Adıyaman AFAD Merkezine gönderildi.
Deprem sonrası AFAD tarafından yayınlanan acil ihtiyaç listesinde öncelikli olarak bildirilen tuvalet ve duş ihtiyacı dikkate alınarak Sakarya Bölge Müdürlüğümüzde 15 adet ikili tuvalet kabini, 3 adet üçlü tuvalet kabini ve 1 adet dörtü duş kabini imal edilip Adıyaman’a sevkiyatı gerçekleştirildi. Üretilen kabinler için gerekli olan musluk, temiz su borusu, atık su borusu, tuvalet kâğıdı, sıvı sabun, temizlik fırçası gibi malzemeler temin edilerek tuvalet kabinleri ile birlikte gönderildi.


Yardım Çalışmaları Hız Kesmeden Devam Ediyor


Depremden etkilenen vatandaşlarımız için personelimize “Acil Yardım Seferberliği Çağrısı” yapılarak; gıda, su, içecek, temizlik ürünleri, battaniye, kaban, ayakkabı, bebek bezi, bebek kıyafetleri, hijyen malzemeleri ve ilaçlardan oluşan yardım tırları deprem bölgelerine gönderildi. Temel ihtiyaçların temini ve insani yardım çalışmalarına hız kesmeden devam edilmektedir.
Eskişehir Valiliği tarafından Eskişehir Bölge Müdürlüğümüze yönlendirilen toplam 24 depremzede vatandaşımız, misafirhanemize yerleştirildi. Depremzedelerimizin öncelikle psikolojik destek hizmeti almaları sağlandı, diğer sağlık hizmetleri ile günlük ihtiyaçları düzenli olarak takip edilmektedir. Sakarya misafirhanemizde de konaklayan depremzede ailelerimiz sonrasında AFAD koordinasyonunda belirlenen yurtlara ve evlere yönlendirildi.


TÜRASAŞ Ailesi Olarak Başsağlığı Diliyoruz


Ülkemizin her bir ferdini yasa boğan deprem felaketinde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza ve hayatını kaybeden Demiryolcu çalışma arkadaşlarımıza Allah’ tan rahmet, ailelerine ve sevenlerine sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Bizden Haberler

Size özel bir deneyim için çalışıyoruz

Web sayfamızda https://www.turasas.gov.tr web sayfasının kullanımı hakkında bilgi toplayabilmek için “çerez” adı verilen bir teknoloji kullanılmaktadır. Web sayfamızı kullanma deneyiminizi daha iyi hale getirmek veya web sayfamızı iyileştirmek amacıyla, karşılaşılan sorunları belirleyebilmek için çerez kullanabileceğimizi bildiririz.