Sayfa İçeriği

Eskişehir Bölge Müdürlüğü


Ülkemizin önde gelen sanayi kuruluşlarından olan TÜRASAŞ Eskişehir Bölge Müdürlüğü, 540.000 m2 açık, 183.700 m2 kapalı alanda faaliyet göstermektedir. Lokomotif Fabrikası, Boji Fabrikası, Elektrik Makinaları Fabrikası, Motor Fabrikası, Vagon Fabrikası, Talaşlı İmalat Fabrikası ve Kimyasal İşlemler Fabrikalarından oluşan yedi fabrika ile bütünleşmiş bir tesis olarak çeşitli tipte çeken ve çekilen araçların imalat, bakım ve onarımını yapan bir kamu kuruluşudur.
TCDD ile yurt içi ve yurt dışı kuruluşların çeşitli tipte lokomotif, yük vagonu, yol bakım araçları ve bunlara ait alt komponent ile yedek parça ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

FAALİYET ALANLARI
TÜRASAŞ Eskişehir Bölge Müdürlüğü’ nün temel faaliyet alanları çeşitli tipte (dizel hidrolik, dizel elektrikli, elektrikli, hibrit) lokomotif, yük vagonu, cer motoru, boji, tekerlek takımı, dizel motor üretimi ile bakım ve onarım faaliyetleridir. 

KABİLİYETLER
TÜRASAŞ Eskişehir Bölge Müdürlüğü,
Avrupa Birliği (AB) standartlarında aynı anda iki farklı tipte ayda 2 adet Dizel Elektrikli,  4 adet Elektrikli Lokomotif üretim yapabilme kabiliyeti ile birlikte; haftada 1 dizel motor üretimi ve 2 lokomotif revizyonu, yine günde üç adet yük vagonu ve 2 adet cer motoru imalatı yapma kapasitesine sahiptir. 
AB standartlarında, TSI sertifikalı, yeni teknolojiye sahip %100 yerli tasarım ve % 90 yerli oranı ile çeşitli tipte yük vagonu imal etmektedir. TÜRASAŞ Eskişehir Bölge Müdürlüğü, yük vagonlarının bakım-onarım ve revizyonu için bir gereklilik olan ECM sertifikasyonuna da sahiptir.

Size özel bir deneyim için çalışıyoruz

Web sayfamızda https://www.turasas.gov.tr web sayfasının kullanımı hakkında bilgi toplayabilmek için “çerez” adı verilen bir teknoloji kullanılmaktadır. Web sayfamızı kullanma deneyiminizi daha iyi hale getirmek veya web sayfamızı iyileştirmek amacıyla, karşılaşılan sorunları belirleyebilmek için çerez kullanabileceğimizi bildiririz.