Sayfa İçeriği

Eskişehir Bölge Müdürlüğü


1930 yılında Kaynak Evi ile kaynakçı personelin yetiştirilmesi ve kaynak kalitesinin yükseltilmesi çalışmaları başlamıştır. Türkiye’nin ilk Kaynak Mühendisi Nüvit OSMAY ile başlayan bu çalışmalar bir süre sonra duraklama dönemine girmiş ve giderek unutulmuştur.

2000’li yıllara geldiğimizde Demiryolu Sektöründe kaynaklı imalat daha önemli bir hale gelmiş, nitelikli ve sertifikalı kaynak personeli tarafından yapılması gerekliliği Avrupa standartlarında ve uluslararası standartlarda belirtilmiştir. TÜRASAŞ Eskişehir Bölge Müdürlüğü de bu gerekliliği sağlamak için çalışmalarını başlatmıştır.
 
Sonuç olarak; TÜRASAŞ Eskişehir Bölge Müdürlüğü Kaynak Eğitim ve Laboratuvar Müdürlüğü olarak yapılan çalışmalar neticesinde
 
•    TS EN ISO 9606–1:2017,
•    TS EN ISO 9606–2:2007,
•    TS EN ISO 14732:2014,
 
standartlarına göre kaynakçı / kaynak operatörü eğitimlerini vermektedir. Ayrıca ilgili standartların personel belgelendirme alanına yönelik olarak bilgilendirme eğitimleri de verilmektedir.

Eğitim tarihleri karşılıklı olarak belirlenmektedir.

Size özel bir deneyim için çalışıyoruz

Web sayfamızda https://www.turasas.gov.tr web sayfasının kullanımı hakkında bilgi toplayabilmek için “çerez” adı verilen bir teknoloji kullanılmaktadır. Web sayfamızı kullanma deneyiminizi daha iyi hale getirmek veya web sayfamızı iyileştirmek amacıyla, karşılaşılan sorunları belirleyebilmek için çerez kullanabileceğimizi bildiririz.