Sayfa İçeriği

İnsan Kaynakları


İşe Alma Prosedürleri

Sözleşmeli Personel Alma Prosedürü

Şirketimiz personel ihtiyaçlarını, Kamu İktisadi Teşebbüsleri ve Bağlı Ortaklıklarının Genel Yatırım ve Finansman Programına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı çerçevesinde belirleyerek Çalışma Genel Müdürlüğüne bildirir. Çalışma Genel Müdürlüğü bu talepleri Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığına gönderir. ÖSYM, yapılan sınav (KPSS) sonucunda başarılı olan adaylar arasından yerleştirme yaparak, yerleştirme sonucunu Şirketimize bildirir.

ÖSYM tarafından yerleştirilen adayların istenilen şartları taşıyıp taşımadıkları incelenerek, uygun olan adayların atamaları yapılır.

İşçi Personel Alma Prosedürü 

Kamu Kurum Ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” kapsamında, kurumumuza ilk defa işçi olarak atanacak personelin şartları belirtilerek Türkiye İş Kurumundan talep edilmektedir.

Türkiye İş Kurumu bu talebimizi karşılamak üzere söz konusu yönetmelik hükümlerini (merkezi sınav puanları ve diğer şartlar dahil) dikkate alarak işçi aday listesini oluşturarak şirketimize gönderir. Gönderilen adayları kurumuzun sınav komisyonu sözlü sınava tabi tutar. Başarılı olanlar göreve başlatılır.

Bitirme Tezi Başvuruları Hakkında

Bitirme tezi çalışmanızı TÜRASAŞ Eskişehir Bölge Müdürlüğü, TÜRASAŞ Sakarya Bölge Müdürlüğü ve TÜRASAŞ Sivas Bölge Müdürlüklerimizde yapabilmeniz için;
 
- Bölümünüzle ilgili Dekanlık makamından üst yazı ile başvuru yapmanız gerekmektir.
- Şahsi başvurular kabul edilmemektedir.
- Öğrencinin adı soyadı, sınıfı, numarası, dersin adı, tezin konusu, dersi aldığınız hocamızın adı gibi bilgiler yer almalıdır.
 
Dekanlıktan gelen üst yazı Genel Müdürlük Makamının Onayına sunulur. Makam Onayının ardından, İş Kazası ve Meslek Hastalıkları sigortanızın Üniversitenizce yapılması halinde tez çalışmanızı Şirketimizde yapabilirsiniz.

 Teknik Gezi Olanakları

- TÜRASAŞ Eskişehir Bölge Müdürlüğü, TÜRASAŞ Sakarya Bölge Müdürlüğü ve TÜRASAŞ Sivas Bölge Müdürlüklerimize teknik gezi düzenlemek isteyen Üniversite ve Meslek Liselerinin talepleri; Fabrikalarımızın iş ve üretim durumuna göre değerlendirilir.
 
- Görülmesi talep edilen birimlerimizin müsait olması durumunda 2 saati geçmemek üzere Teknik Gezilere izin verilir.
 
Teknik gezi talepleri iletişim bilgileri:

Eskişehir Bölge Müdürlüğü İletişim Bilgileri

 
Adres Ahmet Kanatlı Cad. 26 490 Eskişehir / Türkiye  
E-Posta turasas.eskisehir@turasas.gov.tr  
Telefon +90 (222) 224 00 00  
Faks +90 (222) 225 72 72  
     

Sakarya Bölge Müdürlüğü İletişim Bilgileri

 
Adres Milli Egemenlik Cad. Mithatpaşa Mah. No:131 54100 Adapazarı / Sakarya / Türkiye  
E-Posta turasas.sakarya@turasas.gov.tr  
Telefon +90 (264) 275 16 60 (10 lines)  
Faks +90 (264) 275 16 79  
     

Sivas Bölge Müdürlüğü İletişim Bilgileri

 
Adres Kadıburhanettin Mah. Fabrika Cad. No: 12 Sivas/Türkiye  
E-Posta turasas.sivas@turasas.gov.tr  
Telefon +90 (346) 225 18 18 (pbx)  
Faks +90 (346) 223 50 51  
     
Size özel bir deneyim için çalışıyoruz

Web sayfamızda https://www.turasas.gov.tr web sayfasının kullanımı hakkında bilgi toplayabilmek için “çerez” adı verilen bir teknoloji kullanılmaktadır. Web sayfamızı kullanma deneyiminizi daha iyi hale getirmek veya web sayfamızı iyileştirmek amacıyla, karşılaşılan sorunları belirleyebilmek için çerez kullanabileceğimizi bildiririz.