Sayfa İçeriği

İrfan İPŞİR
(TÜRASAŞ Genel Müdür Yardımcısı)

İrfan İPŞİR

TÜRASAŞ Yönetim Kurulu Üyesi

Kişisel Bilgiler


1965 yılında Giresun’un Görele ilçesinde doğdu.

1987 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisi olarak mezun oldu.

1990 ve 1995 yılları arasında otomotiv sektöründe Ar-Ge Mühendisi olarak iş hayatına başlayan ve sonrasında orta düzey yönetici olarak görev yapan İrfan İPŞİR 1995 yılından itibaren İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı Şirketlerden Kent İçi Raylı Sistem işletmeciliği yapan İstanbul Ulaşım A.Ş (Metro İstanbul A.Ş) de sırasıyla; Mekanik Araç Mühendisi, Mekanik Atölye Şefi, Araç Atölye Müdür Yardımcısı, Araç Atölye Müdürü, Metro İşletme Müdürü ve Teknik işlerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı gibi görevlerde bulunmuştur. 

2018 yılında metro İstanbul A.Ş. den ayrılarak Demiryolu sektöründe Uzman Danışman olarak görev yapmış olan İrfan İPŞİR 2020 yılında Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii A.Ş (TÜRASAŞ) Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmış ve halen bu görevine devam etmektedir. İngilizce bilmektedir.
Evlidir.
 

Size özel bir deneyim için çalışıyoruz

Web sayfamızda https://www.turasas.gov.tr web sayfasının kullanımı hakkında bilgi toplayabilmek için “çerez” adı verilen bir teknoloji kullanılmaktadır. Web sayfamızı kullanma deneyiminizi daha iyi hale getirmek veya web sayfamızı iyileştirmek amacıyla, karşılaşılan sorunları belirleyebilmek için çerez kullanabileceğimizi bildiririz.