Sayfa İçeriği

Murat BAŞTOR
(TÜRASAŞ Yönetim Kurulu Üyesi)

Murat BAŞTOR

Kişisel Bilgiler


1980 yılında Ankara’da doğdu. 

Orta öğrenimi İstanbul’da tamamladıktan sonra, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisi olarak mezun oldu. 
2005 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğünde göreve başladı.  

15 yıllık görev süresince sırasıyla Anadolu ve Avrupa Yakası Bölge Raportörü, Şef ve Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Çeşitli projelerde Proje Mühendisi ve Kontrol Amiri olarak görev yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi BELBİM A.Ş ve İSTAÇ A.Ş Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. Şubat 2020 tarihinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığında başladığı İstanbul 1. Bölge Müdürlüğü görevini yürütmekte iken 23/06/2020 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile atandığı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürü görevine halen devam etmekte olup, 30/07/2020 tarihinden itibaren TÜRASAŞ Yönetim Kurulu görevini de yürütmektedir. İngilizce bilmektedir.

Evli ve iki çocuk babasıdır.
 

Size özel bir deneyim için çalışıyoruz

Web sayfamızda https://www.turasas.gov.tr web sayfasının kullanımı hakkında bilgi toplayabilmek için “çerez” adı verilen bir teknoloji kullanılmaktadır. Web sayfamızı kullanma deneyiminizi daha iyi hale getirmek veya web sayfamızı iyileştirmek amacıyla, karşılaşılan sorunları belirleyebilmek için çerez kullanabileceğimizi bildiririz.