Sayfa İçeriği

TÜRASAŞ VE ESTÜ ARASINDA LİSANSÜSTÜ EĞİTİM PROTOKOLÜ İMZALANDI

Üniversite - Sanayi iş birliği kapsamında Genel Müdürlüğümüz ve Eskişehir Teknik Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü arasında yerli demiryolu sanayimizi geliştirmek, bu alanda yapılacak çalışmalara teşvik etmek ve sektöre ilişkin uzman yetiştirilmesini desteklemek amacıyla “Lisansüstü Eğitimde İş Birliği Protokolü” imzalandı.
 
Protokol kapsamında TÜRASAŞ tarafından belirlenen ve/veya onaylanan ve Eskişehir Teknik Üniversitesi tarafından uygun bulunan konular hakkında tezli yüksek lisans, doktora, bütünleşik doktora yapmak isteyen TÜRASAŞ personeli kontenjan dâhilinde Eskişehir Teknik Üniversitesi’nde lisansüstü eğitim alabilecekler. Protokolün süresi 2022-2023 bahar yarıyılından itibaren 5 yıl olarak belirlendi.
 
TÜRASAŞ Eskişehir Bölge Müdürlüğümüzde düzenlenen Lisansüstü Eğitimde İş Birliği Protokolü imza törenine TÜRASAŞ Genel Müdürü Mustafa Metin Yazar, ESTÜ Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, TÜRASAŞ Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Ersoy, İnsan Kaynakları Daire Başkanı Vildan Kocamemik, ARGE Daire Başkanı İbrahim Erşahin, ESTÜ Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Murat Tanışlı, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Onur Kaya katıldı.

Bizden Haberler

Size özel bir deneyim için çalışıyoruz

Web sayfamızda https://www.turasas.gov.tr web sayfasının kullanımı hakkında bilgi toplayabilmek için “çerez” adı verilen bir teknoloji kullanılmaktadır. Web sayfamızı kullanma deneyiminizi daha iyi hale getirmek veya web sayfamızı iyileştirmek amacıyla, karşılaşılan sorunları belirleyebilmek için çerez kullanabileceğimizi bildiririz.