Sayfa İçeriği

Yemekli Vagon

Yolcu bölmesine ergonomik olarak tasarlanmış 14 adet yemek masası vardır. Toplam 55 yolcu kapasitelidir. Etkin bir korozyon, ısı ve ses yalıtımı yapılmıştır. Vagon tam otomatik iklimlendirme sistemi ile donatılmıştır. Mutfak bölmesi aspiratörler vasıtası ile etkin bir şekilde havalandırılır.

TÜVASAŞ tarafından tasarlanan TVS-2000 YEMEKLİ VAGON; TVS-2000 serisi yolcu vagon ailesinin bir üyesidir. Seyir emniyeti, yolcu konforu, iç dekorasyon ve renk seçiminde elemanlar arasında uyumun başlangıç noktası kabul edildiği özgün bir anlayışla tasarlanmış ve üretilmiştir.

Yolcu bölmesine ergonomik olarak tasarlanmış 14 adet yemek masası vardır. Toplam 55 yolcu kapasitelidir. Etkin bir korozyon, ısı ve ses yalıtımı yapılmıştır. Vagon tam otomatik iklimlendirme sistemi ile donatılmıştır. Mutfak bölmesi aspiratörler vasıtası ile etkin bir şekilde havalandırılır. Mutfak teçhizatının imalatında hijyenik şartları sağlamak amacıyla paslanmaz çelik kullanılmıştır. Mutfak bölümündeki ekipmanların rahat kullanımı sağlamak amacıyla ergonomik bir yerleştirme yapılmıştır.

160 km/h hıza uygun imal edilmiş çift kademeli düşey süspansiyon sistemine sahip Y-32 bojileri kullanılmıştır

Ray açıklığı 1435 mm
Tampondan Tampona vagon boyu 26400 mm
Boji göbek eksenleri arası mesafe 19000 mm
Vagon genişliği 2825 mm
Vagon yüksekliği 4050 mm
Dış Kapılar Pnömatik kayar kapı
Boji Y-32
Gabari UIC 505-1
Oturma Yer Sayısı 55
İklimlendirme Sistemleri Isıtma: 40 KW, Soğutma: 35 KW, Taze hava: 1200 m3/h
Döşeme Yüksekliği 1250 mm
Hareketli Basamak Yüksekliği 565 mm
Araç Ağırlığı (boş / dolu) 45 / 50 ton
Alın Duvar Geçit Kapıları Sliding pneumatic doors
Tekerlek Çapı ( Yeni / Aşınmış ) 920 / 870 mm
Minimum Kurp Yarıçapı 150 m
Servis Freni Pneumatic Disc Brake
Maksimum Hız 160 km/h
Aydınlatma Düzeni Fluorescent ( indirect )
El Yıkama Mahalli Sayısı 1
Size özel bir deneyim için çalışıyoruz

Web sayfamızda https://www.turasas.gov.tr web sayfasının kullanımı hakkında bilgi toplayabilmek için “çerez” adı verilen bir teknoloji kullanılmaktadır. Web sayfamızı kullanma deneyiminizi daha iyi hale getirmek veya web sayfamızı iyileştirmek amacıyla, karşılaşılan sorunları belirleyebilmek için çerez kullanabileceğimizi bildiririz.