Sayfa İçeriği

K10 Pulman Vagon

Mevcut çelik konstrüksiyon, modernizasyon projesi kapsamında yeniden yapılandırılmıştır. Etkin bir korozyon, ısı ve ses izolasyonu yapılmıştır. İç dekorasyonda modüler tasarım anlayışı ile üretilmiş RTM kaplama panelleri kullanılmıştır.

TÜVASAŞ tarafından tasarlanan K10 PULMAN YOLCU VAGONU; K Serisi modernizasyon vagonlarının bir üyesidir. Seyir emniyeti, yolcu konforu, iç dekorasyon ve renk seçiminde elemanlar arasında uyumu esas alan özgün bir anlayışla tasarlanmıştır.

Mevcut çelik konstrüksiyon, modernizasyon projesi kapsamında yeniden yapılandırılmıştır. Etkin bir korozyon, ısı ve ses izolasyonu yapılmıştır. İç dekorasyonda modüler tasarım anlayışı ile üretilmiş RTM kaplama panelleri kullanılmıştır. Toplam 60 adet yolcu kapasiteli 2+1 yatar döner koltuk düzeni ile dizayn edilmiştir. Koltuklar uzun yolculuklarda yolcu konforunu sağlayacak şekilde ergonomik olarak tasarlanmıştır.

Yolculuk sırasında bilgi vermek amacıyla anons sistemi mevcuttur. Maksimum yolcu konforunu sağlamak amacıyla, vagon tam otomatik iklimlendirme sistemi ile donatılmıştır.

120 km/h hıza uygun mevcut Schlieren Bojiler onarım ve yenilemesi yapılarak kullanılmıştır. 

Ray Açıklığı 1435 mm
Tampondan Tampona Vagon Boyu 26400 mm
Boji Göbek Eksenleri Arası Mesafe 19000 mm
Vagon Genişliği 2825 mm
Vagon Yüksekliği 4050 mm
Dış Kapılar Manuel Katlanır Tip
Boji Schlieren
Gabari UIC 505-1
Oturma Yer Adedi ve Düzeni 60 Kişi/2+1 Yatar Döner Koltuk
İklimlendirme Sistemleri Isıtma: 40 KW, Soğutma: 35 KW, Taze hava: 1200 m³/h
Size özel bir deneyim için çalışıyoruz

Web sayfamızda https://www.turasas.gov.tr web sayfasının kullanımı hakkında bilgi toplayabilmek için “çerez” adı verilen bir teknoloji kullanılmaktadır. Web sayfamızı kullanma deneyiminizi daha iyi hale getirmek veya web sayfamızı iyileştirmek amacıyla, karşılaşılan sorunları belirleyebilmek için çerez kullanabileceğimizi bildiririz.